F.A.Q. – security

 • Can my neighbour listen to my data when he is connected with the same power supply?
  Answer…
 • How safe are my data? Is it possible to tap them in some way?
  Answer…

Question:

 • Can my neighbour listen to my data when he is connected with the same power supply?

Answer:
Your electric meter damps the signal enormously and represents a natural barrier to your neighbour. However, if you have unfavourably lying power supply lines it is possible that your neighbour benefits from an unmeant phase coupling. We absolutely advise you to use the internal device encryption! By using the Configuration Utility to enter the network password that is different from the factory default will activate the encryption.

nahoru… 

Question:

 • How safe are my data? Is it possible to tap them in some way?

Answer:
We absolutely advise you to use the internal device encryption! By using the Configuration Utility to enter the network password that is different from the factory default will activate the encryption.

nahoru…

clenbuterol

Facebook

Promo Actions

News

 • New FW for Wodaplug Slave EOC1121R4WL-R s důležitou opravou

  Nový EOC WiFi slave se dočkal nového firmware. Byla odstraněna chyba v bridge modu a optimalizována defaultní konfigurace pro širší použití. Doporučujeme před finální instalací provést upgrade a poté i rest to default. Nový firmware, postup upgrade a nový manuál naleznete v sekci DOWNLOAD.

 • Reached 100 000 pcs Wodaplug EOC sold milestone !!

  Jsme hrdi, že jsme tento rok dosáhli tohoto magického čísla tak brzy po uvedení této unikátní novinky na trh. Ještě více náš těší obliba u uživatelů a uspokojení potřeb poskytovatelů internetu pro jejich řešení poslední míle.

 • Wodaplug 11n router NR22Y to get second place in magazin CHIP competition

  Jsme velmi potešeni výborným umístěním našeho nového routeru Wodasign 11n NR22Y. Produkt získal nejvyšší hodnocení za rychlost a za funkční výbavu !! Jsme tedy rádi, že naše vývojářská práce přinese uživatelům mnoho výhod a možností.

 • New version of FW for EOC master – v2.4.13b

  New FW for masters units avalible, added complete management include wifi and routing for EOC slave with wifi with better stability at maximum load. / Je dostupná aktualizovaná verze SW 2.4.13 pro Wodaplug EOC master jednotky. Image pro snadný upgrade přes WEB rozhraní naleznete v sekci download. Novinkou jsou kompletní management (včetně WiFi a routingu) pro EOC slave s WIFI a vylepšení stability při maximálním zatížení.

Advertising