WDS 1U4P / 1U8P GEPON OLT

    Wodaplug 1U Pizza-Box EPON OLT

WDS 1U4PGE GEPON OLT – 1U rackmount, 4 PON ports, Gigabit Ethernet, WEB + CLI + SNMP management

 

wds1u4pge

Pasivní optická síť (PON, Passive Optical Network) se skládá ze zakončení optického vedení (Optical Line Termination, OLT) na centrální straně sítě, na něž se připojují rozvětvenou strukturou optické rozbočovače – splittery. K nim se připojují koncové optické síťové jednotky (Optical Network Unit, ONU) nejčastěji do stromové, případně kruhové nebo hvězdicové topologie. Vzdálenost mezi OLT a ONU může být až 20km.

GEPON (Gigabit Ethernet PON) je v dnešní době nejrozšířenější a nejvyvinutější technologií pro pasivní optické sítě. Mezi její přednosti patří snadná správa, cenová efektivita a snadná ůdržba. Je dobrou volbou pro aplikace FTTH.Podporuje různé implementace FTTx (např. FTTH, FTTC, FTTN, FTTB a FTTP). Flexibilní šířka pásma s rychlostí od 39/39 Mbps do 1.25/1.25 Gbps podle požadavků předplatitele. Nižší celkové investiční náklady, nižší provozní náklady (s využitím ověřeného centralizovaného síťového management EMS – Element management system nebo WEB a CLI dávkového managementu s podporou šablon pro ONU)

epontopology

EPON OLT jednotky WDS1U4PGE jsou osazeny značkovým čipsetem Cortina CS8032, jejich výkon a signálová úrověň je tedy na velice vysoké úrovni a zajistí pro vaši sít široké pokrytí stabilním signálem. Tepelná odolnost byla také otestována při dlouhodobém testu při teplotě přes 40C. Velkou výhodou je také DUAL POWER napájení, tedy jednotky mají dva redundantní zdroje! Defaultně jsou to 2* 220V zdroje, možno volitelně i 48V DC napájení!

Wodaplug Pizza-Box OLT serie má standardní velikost 1U pro 19″  „rack mount“. Výhodou této OLT jsou malá velikost, jednoduchost instalace a managementu, flexiblita a výkonnost. 

Wodpalug OLT můžete použít pro  “Triple-Play” aplikace, CPN, IP kamery, Enterprise LAN sítě a IOT aplikace. Naše produkty jsou vysoce výkonné díky použití toho nejlepšího čipsetu – CORTINA CS8032 Chipset !

Wodaplug WDS1U4PGE nabízí 4GE a 4 SFP sloty – interface pro uplink, a 4 EPON porty pro downstream. Podporuje až 256 (4*64) ONU v 1:64 rozbočení PLC pasivními splittery .

 

Optická síť se chová transparentně jako chytrý switch, je možné konfigurovat VLANy pro jednotlivé porty koncových ONU. Konfigurace ONU je jednoduchá díky šablonám (4 a 8 portové OLT jednotky nabízí template management !!) , nově připojená ONU si tedy stáhne konfiguraci dle přednastavené šablony(provisioning). Konfigurace OLT jednotky je možná přes WEB management či přes dodávaný EMS konfigurační software – centrální management (založený na SNMP a potřebuje mySQL a další instalaci SW na PC) a nebo pomocí telnet a CLI (standardní command line interface). Standardem je také podpora protokolu SNMP (mibs).

OLT-webmanagement

Navštivte naše sekci download – datasheety, manuály, firmware …

ukázka z WEB managementu :

 

Wodaplug Pizza-Box OLT series products is 1U high 19 inch rack mount product. The features of the OLT are small, convenient, flexible, easy to deploy, high performance. It is appropriate to deploy in an compact room environment.

The OLT can use for “Triple-Play”, CPN, IP Camera, Enterprise LAN and IOT applications. It is a high performance products. Our products use the best – CORTINA CS8032 Chipset !

Wodaplug WDS1U4PGE provides 4GE and 4 SFP slots interface for uplink, and 4 EPON ports for downstream. It can support 256 ONU under 1:64 splitter ratio.

 

 Functional Features

  • Support 4 PON ports at most.
  • Support 256 ONU (by 1:64 splitting ratio within 20km).
  • provides 4GE(copper) and 4SFP slots Combo interface for uplink.
  • Layer-two link rate switch.
  • MAC Address Capacity: 16K
  • VLAN supported number:4096
  • ONU auto-detection and registration
  • Dynamic bandwidth allocation.
  • Support online upgrading and ONU batch upgrade.
  • Management Interface: Support in-band and out-band management.
  • Management Mode: WEB, CLI, TELNET

 

Wodaplug 4 and 8 port OLT support templates, so you can configure ONUs based on template management (provisioning)! 

Easy configuration using EMS (mySQL and SNMP based) central management system and standard CLI command line interface!

 Dual 220V Power Supply – two redundant PSUs !! 48V powersupply optional upon request.

 

 Appearance and Interface

The WDS1U4PGE 1U high Pizza-Box, can be mounted into the standard 19” rack. Demission of machine frame: 390 mm (Length) x 250 mm (Width) x 44 mm (Height).

Wodaplug WDS1U4PGE EPON has 4 EPON SFP ports, 4GE(copper) and 4SFP slots Combo interface for uplink, 1 console port and 1 GE network management port.

wds1u4pge-front

wds1u4pge-back

 

Specifications

Item

WDS1U4PGE

WDS1U8PGE

Chassis

Rack

1U 19 inch standard box

1U 19 inch standard box

Slots

NA

NA

Uplink Port

QTY

8

16

Copper

10/100/1000M auto-negotiable,RJ45:8pcs

10/100/1000M auto-negotiable,RJ45:8pcs

SFP

4 SFP slots(Combo)

8SFP slots(Combo)

PON Port

QTY

4

8

Physical Interface

SFP Slots

SFP Slots

Connector Type

1000BASE-PX20+

1000BASE-PX20+

Max splitting ratio

1:64

1:64

Management Ports

1*100BASE-TX out band port

1CONSOLE port

PON Port Specification

(Apply to

C-Data PON module)

Transmission Distance

20KM

PON port speed

Symmetrical 1.25Gbps

Wavelength

1490nm TX,1310nm RX

Connector

SC/PC

Fiber Type

9/125μm SMF

TX Power

+2,5~+7dBm

Rx Sensitivity

-27dBm

Saturation Optical Power

-6dBm

Management Mode

SNMP, Telnet, CLI management mode.

Management Function

Fan Group Detecting

Port Status monitoring and configuration management;

Layer-2 switch configuration such as Vlan, Trunk ,RSTP,IGMP ,QOS, etc;

EPON management function: ONU authorization, ACL ,QOS ,etc;

Online ONU configuration and management

User management

Alarm management

Layer-two Switch

Support port VLan and protocol Vlan

Support Vlan tag/Untag ,vlan transparent transmission;

Support 4096 VLAN

Support 802.3dd trunk

RSTP

QOS based on port ,VID,TOS and MAC address

IGMP Snooping

802.x flow control

Port stability statistic and monitoring

EPON Function

Support port-based rate limitation and bandwidth control;

In compliant with IEEE802.3ah Standard

Up to 20KM transmission Distance

Support data encryption, group broadcasting, port Vlan separation , RSTP, etc.

Support Dynamic Bandwidth Allocation (DBA)

Support ONU auto-discovery/Link detection/remote upgrade of software;

Support VLAN division and user separation to avoid broadcast storm;

Support various LLID configuration and single LLID configuration .Different user and different service could provide different QoS by means of different LLID channels.

Support power-off alarm function ,easy for link problem detection

Support broadcasting storm resistance function

Support port isolation between different ports

Support ACL and SNMP to configure data packet filter flexibly

Specialized design for system breakdown prevention to maintain stable system

Support dynamic distance calculation on EMS online

Support RSTP,IGMP Proxy

Dimension

440*280*44(mm*mm*mm)

Weight

4.2kg

4.5kg

Power Supply

220VAC

AC: oct 24, 2014 – 90V~240V,47/63Hz

-48DC (volitelně)

DC:-36V~-72V / 3A

Power Consumption

30W

45W

Operating Environment

Working Temperature

0~50℃

Storage Temperature

-40~85℃

Relative Humidity

5~90%(non-condensing)

         

 

DIAGRAM standardního zapojení pro ISP s IPTV (VLAN segmentace)Diagram-standart-zapojeni

Pozor – nepoužívat VLAN3, tato VLAN je použita pro interní komunikaci v čipsetu Cortina a je tedy zakázána! VLAN1 používejte pouze pro management!

Ukázková CLI konfigurace OLT jednotky Wodaplug pro toto schéma za použití šablon (template – provisioning)

1.       Config the OLT uplink port vlan:

epon# swport ge1                                                                                                                   

epon(GE-1)# vlan                                                                                                                                                                                        

epon(GE-1)# vlan add 7 tag                                                                                                          

epon(GE-1)# vlan  add 33 tag

2.       Config the OLT pon port vlan:

epon# swport ge5                                                                                                                   

epon(GE-5)# vlan  add  7 tag                                                                                                       

epon(GE-5)# vlan  add 33 tag

3.Config OLT manage ip address:

epon# system ipconfig inband 192.168.1.119 255.255.255.0

epon# system ipconfig gateway 192.168.1.1

4.Enable the vlan function:

epon# swmode vlan enable

5.Config the ONU template and apply to all onu,the template config will apply to the ONU.

This template is for the 4port ONU (FD104GH or FD104HC), FD104HW is just 2port(eth1 and eth2) for the ONU and another 2port(lan1 and lan2) is for the wifi port – this ONU needs local web configuratio.

epon# system onu-template-config-user 2

epon(onu-template-2)# config capacity 0 4 0 test

epon(onu-template-2)# config uni 1 ctc vlan-mode tag 0x8100 0 7

epon(onu-template-2)# config uni 2 ctc vlan-mode tag 0x8100 0 7

epon(onu-template-2)# config uni 3 ctc vlan-mode tag 0x8100 0 33

epon(onu-template-2)# config uni 4 ctc vlan-mode tag 0x8100 0 33

epon(onu-template-2)# apply-to-all-onu 2

epon# system save all

No a to je vše …hotovo…připojené ONU si stáhnou konfiguraci dle template.

Facebook

Promo akce

Novinky

  • Reached 100 000 pcs Wodaplug EOC sold milestone !!

    Jsme hrdi, že jsme tento rok dosáhli tohoto magického čísla tak brzy po uvedení této unikátní novinky na trh. Ještě více náš těší obliba u uživatelů a uspokojení potřeb poskytovatelů internetu pro jejich řešení poslední míle.

  • Wodaplug 11n router NR22Y to get second place in magazin CHIP competition

    Jsme velmi potešeni výborným umístěním našeho nového routeru Wodasign 11n NR22Y. Produkt získal nejvyšší hodnocení za rychlost a za funkční výbavu !! Jsme tedy rádi, že naše vývojářská práce přinese uživatelům mnoho výhod a možností.

  • New FW for Wodaplug Slave EOC1121R4WL-R s důležitou opravou

    Nový EOC WiFi slave se dočkal nového firmware. Byla odstraněna chyba v bridge modu a optimalizována defaultní konfigurace pro širší použití. Doporučujeme před finální instalací provést upgrade a poté i rest to default. Nový firmware, postup upgrade a nový manuál naleznete v sekci DOWNLOAD.

  • New version of FW for EOC master – v2.4.13b

    New FW for masters units avalible, added complete management include wifi and routing for EOC slave with wifi with better stability at maximum load. / Je dostupná aktualizovaná verze SW 2.4.13 pro Wodaplug EOC master jednotky. Image pro snadný upgrade přes WEB rozhraní naleznete v sekci download. Novinkou jsou kompletní management (včetně WiFi a routingu) pro EOC slave s WIFI a vylepšení stability při maximálním zatížení.

Reklama